Ринок праці

Володимир-Волинський міськрайонний центр зайнятості постійно здійснює інформування населення та роботодавців про стан ринку праці, перспективи його розвитку, послуги служби зайнятості шляхом публікацій в газеті «Слово правди», на місцевому телебаченні «АТМ «Володимир», у Інтернет-виданнях «Район. Володимир-Волинський», «Буг», в соціальній мережі Facebook та на офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради.

З метою сприяння у працевлаштуванні за 9 місяців 2020 року Володимир – Волинським міськрайонним центром зайнятості організовано для 190 безробітних професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації за професіями, які актуальні на ринку праці

Проводяться профконсультаційні бесіди, консультації щодо вибору професії з використанням методів психодіагностики, організовуються ярмарки вакансій, профорієнтаційні квести, презентації професій, навчальних закладів, зустрічі з роботодавцями. У всіх школах міста функціонують програмно–апаратні комплекси «Профорієнтаційні термінали», інформація в яких постійно оновлюється.

Однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці є організація оплачуваних громадських робіт. Розширено сфери застосування праці, забезпечено можливості організації громадських робіт не тільки на некваліфікованих роботах, а й на тих, що потребують певної кваліфікації.

У звітному періоді до участі у громадських роботах було залучено 11 безробітних громадян,

Протягом звітного періоду одержали допомогу на започаткування власної справи 3 осіб, яким виплачено допомоги на суму 142,0 тис. грн.

За 9 місяців 2020 року фахівцями відділу активної підтримки безробітних Володимир-Волинської філії ВОЦЗ проведено 10 профорієнтаційних заходів учнівською молоддю міста і району. Всього послугами охоплено 166 учнів. Профорієнтація здійснювалась під час профорієнтаційних уроків, днів відкритих дверей центру зайнятості і навчальних закладів, професіографічних екскурсій, презентацій професій, групових профконсультацій, інтерактивів, виїзних акцій тощо.

Популяризація підприємницьких ініціатив населенню у місті здійснюється під час проведення Презентацій роботодавця та індивідуальних зустрічах із успішними підприємцями з числа колишніх безробітних, які скористались послугою «виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності».

Кількісні та якісні критерії реалізації завдань

Показник

од. виміру

За 9 місяців 2019 року

За 9 місяців 2020 року

Чисельність безробітних осіб, що перебувають на обліку та отримують послуги протягом періоду

1871

2093

Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих протягом періоду

1390

761

Чисельність безробітних громадян, які проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації

255

190

Чисельність безробітних громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру

567

405

Чисельність осіб, які мають статус безробітного станом на 01.07.

575

946

Чисельність осіб, що перебувають на обліку та отримують послуги протягом звітного періоду збільшилась на 222 осіб або на 12 %.

Чисельність незайнятих громадян, зменшилася у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 629 осіб  або 45% .

Чисельність безробітних, які пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за ІІІ квартали 2020 року, порівняно з минулим роком, зменшилась на 65 осіб або на 25 %.

Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах зменшилась у порівнянні з минулим роком на 133 особи.

У зв’язку із запровадженням карантину багато суб’єктів господарювання припинили здійснювати підприємницьку діяльність та відповідно звільнили працівників. Даний факт і спричинив значне зростання кількості безробітних громадян.