A A A K K K
для людей із порушенням зору
Володимир-Волинська міська громада
Волинська область, Володимир-Волинський район

Пам'яті мешканців міста, які загинули, захищаючи цілісність і суверенність української держави

СМІРНОВ СЕРГІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ
Старший прапорщик

Народився 26 квітня 1975 року в АР Крим. Старшина роти 51-шої окремої механізованої бригади.

29 серпня 2014 року у бою під Ілловайськом під час виходу з оточення зник безвісти. Похований з військовими почестями як тимчасово невстановлений захисник України у Запоріжжі. У травні 2015 року був упізнаний за експертизою ДНК. Похований на Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

Указом Президента України №553/2015 від 22 вересня 2015 року, за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).


КРЕПЕЦЬ ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
Старший солдат

Народився 13 березня 1984 року в селі Білокриниччя Хмельницької області. Закінчив Білокриничівську ЗОШ, Полонське ПТУ за спеціальністю механік-електрик. Мобілізований в 2014 році. Проходив службу в 51-ій бригаді, 3-ій батальйон, рота технічного забезпечення. Водій автомобіля МАЗ, займався підвозом боєприпасів та іншого речового майна між позиціями ЗСУ.

25 серпня 2014 року отримав смертельне поранення в результаті розриву міни в районі селищ  Кутейникове-Дзеркальне Донецької області (за свідченнями побратимів). Похований з військовими почестями як тимчасово невстановлений захисник України в місті Дніпропетровську. Упізнаний за результатами експертизи ДНК (99,9%).

Указом Президента України №568/2015 від 05 жовтня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшого солдата Крепця Леоніда Петрович нагороджено Орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).


ЦИГИКАЛ ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
Підполковник

Народився 10 грудня 1976 року. Командир бригадної артилерійської групи – заступник командира 14-ї окремої механізованої бригади.

16 квітня на автодорозі Городище­-Рівне-Старокостянтинів поблизу с.Великий Житин (Рівненська область) близько 23-00 автомобіль Mitsubishi Pajero Sport, в якому троє військових поверталися на Рівненський полігон, зіткнувся з а/м Nissan Maxima. Підполковник Цигикал помер у лікарні м. Рівне від травм, отриманих в результаті ДТП.

Похований 19 квітня 2015 року на Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

 


КОЛЄСНІКОВ ДМИТРО ВАДИМОВИЧ
Боєць 5-го батальйону ДУК «Правий сектор», позивний «Правий»

Народився 12 січня 1995 року у місті Володимирі-Волинському. Студент 3-го курсу Університету сучасних знань (Луцький відокремлений підрозділ), спеціальність «Правознавство».

Загинув 22 лютого 2015 року у зоні проведення антитерористичної операції поблизу с. Піски.

Похований на Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

Нагороджений нагрудним знаком “За оборону Донецького аеропорту” (посмертно).

 

 


 

ІЛЛЯШУК МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
Сержант

Народився 1979 року у с. Свійчів Володимир-Волинського району. Проживав у місті Володимирі-Волинському. З 1998 року служив за контрактом у радіолокаційному підрозділі.

Загинув 10 лютого 2015 року під час обстрілу терористами міста Краматорськ.

Похований у селі Свійчів 14 лютого 2015 року.

Указом Президента України №270 від 15.05.2015 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

 


ГОЛОВІН ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ
Солдат

Народився 09 червня 1981 року у місті Володимирі-Волинському. Служив у 17-тій окремій танковій Криворізькій бригаді.

Загинув  01 лютого 2015 року від множинних осколкових наскрізних поранень ділянок тіла в Попаснянському районі Луганської області.

Похований на Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

 

 

 

 


МАКСИМЕНКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Старший лейтенант

Народився 20 січня 1990 року у місті Володимирі-Волинському. Оперуповноважений Луганського  прикордонного загону.

Підірвався на міні 09 вересня 2014 року поблизу села Нижньобараниківка Біловодського району Луганської області.

Похований на Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

Указом Президента України №754/2014 від 06.10.2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений Орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

 


ХМЕЛЕЦЬКИЙ ВІКТОР ІВАНОВИЧ
Майор

Народився 07 червня 1978 року у місті Володимирі-Волинському. Начальник відділення зв’язку штабу 51-ої окремої механізованої бригади.

Загинув 28 липня 2014 року під час мінометного обстрілу в районі прикордонного пункту Ізварине Луганської області.

Похований на Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

Указом Президента України від 21 жовтня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майора Хмелецького Віктора Івановича нагороджено Орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

 


СПАСЬОНОВ ВАСИЛЬ ВОЛОДИМИРОВИЧ
Підполковник

Народився 08 січня 1975 року у Сумській області. Начальник протиповітряної оборони 51-ї окремої механізованої бригади.

Загинув 23 липня 2014 року під час визволення міста Лисичанськ.

Похований на кладовищі в селі Житані Володимир-Волинського району.

Указом Президента України №270 від 15.05.2015 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

 

 


УПОРОВ ІГОР РОМАНОВИЧ
Старший солдат

Народився 30 серпня 1984 року у місті Володимирі-Волинському. Командир бойової машини БМП-2, командир відділення 51-ої окремої механізованої бригади.

28 червня 2014 року, під час мінометного обстрілу біля села Макарове Луганської області, був поранений осколком у живіт, помер від втрати крові при транспортуванні у госпіталь.

Похований на  Федорівському кладовищі у місті Володимирі-Волинському.

Указом Президента України №311/2015 від 04 червня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений Орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).


ПОЛІНКЕВИЧ ЛЕОНІД ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Майор

Народився 19 вересня 1984 року в смт. Колки Маневицького району Волинської області. Командир третього батальйону 51-ої окремої механізованої бригади.

Загинув 22 травня 2014 року під Волновахою.

Похований в смт. Колки Маневицького району Волинської області.

Указом Президента України №311/2015 від 04 червня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Медаллю “Захиснику Вітчизни”.

 


КРИЩУК ВАСИЛЬ ЮРІЙОВИЧ
Рядовий

Народився 26 березня 1982 року в м. Володимирі-Волинському Волинської області. Командир бойової машини 8-ої механізованої роти 3-го механізованого батальйону 14-ої окремої механізованої бригади.

Загинув 18 серпня 2018 року поблизу м. Золоте Луганської області під час несення бойового чергування на СП “Шайба”.

Похований в м. Володимирі-Волинському Волинської області.

 

 

 


ХОМІК ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
Солдат

Народився 1 листопада 1963 р. у с. Зимне Володимир-Волинського району Волинської області.

Старший стрілець 14-ої окремої механізованої бригади.

Загинув 14 листопада 2019 р. під час ворожого обстрілу позицій ЗСУ.

Похований у с. Зимне  Володимир-Волинського району Волинської області.

Указом Президента України № 131/2020 від 7 квітня 2020 року, “за самовіддане служіння Українському народові, особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


Герої не вмирають! Вони живуть у нашій пам’яті!

Рішення міської ради від 02.2020 р. №37/37 відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський»  та присвоєння йому звання (посмертно) «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського» героїчно загиблих під час бойових дій за державний суверенітет та територіальну цілісність України, проявлені героїзм та мужність військовослужбовців 51-ої механізованої бригади:

 – солдата Хоміка Юрія Миколайовича.

Рішенням Володимир-Волинської міської ради від 09.09.2015 №46/15 «Про перейменування частини вулиці Павлова та присвоєння назв новонарізаним вулицям міста Володимира-Волинського»:
частину вулиці Павлова (заїзд від вулиці Павлова до родильного будинку) перейменувати на вулицю Дмитра Колєснікова та змінити вуличні номери житловим будинкам:
житловому будинку з  №18А по вул. Павлова  на №1 по вул. Дмитра Колєснікова;
житловому будинку з  №20А по вул. Павлова  на №2 по вул. Дмитра Колєснікова;
житловому будинку з  №20Б по вул. Павлова  на №4 по вул. Дмитра Колєснікова.

Новонарізані вулиці міста Володимира-Волинського найменувати іменами воїнів-героїв АТО:
– вулицю в кварталі індивідуальної житлової забудови в районі вулиці Залізничної найменувати іменем героїчно загиблого в зоні проведення антитерористичної операції воїна: вулиця Дмитра Головіна;
– вулицю в житловому кварталі по вулиці Луцькій (колишнє селище Газопроводу) найменувати іменем героїчно загиблого в зоні проведення антитерористичної операції воїна: вулиця Ігоря Упорова;
– вулиці в житловому кварталі в районі вулиць Антіна Лотоцького та Володимира Великого найменувати іменами героїчно загиблих в зоні проведення антитерористичної операції воїнів: вулиця Леоніда Полінкевича та вулиця Василя Спасьонова;
– вулиці в кварталі індивідуальної житлової забудови в районі колишнього цегельного заводу найменувати іменами героїчно загиблих в зоні проведення антитерористичної операції воїнів: вулиця Олександра Максименка та вулиця Михайла Ілляшука.

Рішенням міської ради від 09.09.2015 №46/23 нагороджено (посмертно) відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський» героїчно загиблих під час бойових дій за державний суверенітет та територіальну цілісність України, проявлені героїзм та мужність військовослужбовців 51-ої механізованої бригади:
– підполковника Цигикала Олексія Миколайовича;
– старшого прапорщика Смірнова Сергія Генадійовича;
– старшого солдата Крепеця Леоніда Петровича.

Рішенням міської ради від 29.10.2014 №39/24 нагороджено (посмертно) відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський» героїчно загиблих під час бойових дій за державний суверенітет та територіальну цілісність України, проявлені героїзм та мужність військовослужбовців 51-ої механізованої бригади:
– підполковника Спасьонова Василя Володимировича;
– майора Хмелецького Віктора Івановича;
– майора Полінкевича Леоніда Олександровича;
– старшого солдата Упорова Ігоря Романовича;
– оперуповноваженого відділу прикордонної служби «Біловодськ» Луганського прикордонного загону старшого лейтенанта Максименка Олександра Олександровича.

Рішенням міської ради від 24.04.2015 №43/22 відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимир-Волинський» нагороджено героїчно загиблих під час бойових дій за державний суверенітет та територіальну цілісність України, проявлені героїзм та мужність військовослужбовців 14-ої механізованої бригади:
– сержанта Ілляшука Михайла Миколайовича,
– солдата Головіна Дмитра Володимировича,
– бійця 5-го батальйону ДУК «Правий сектор» Колєснікова Дмитра Вадимовича.

Рішенням міської ради від 24.04.2015 №43/22 присвоєно (посмертно) звання «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського» героїчно загиблим під час бойових дій за державний суверенітет та територіальну цілісність України, проявлені героїзм та мужність військовослужбовцям:
– підполковнику Спасьонову Василю Володимировичу;
– майору Хмелецькому Віктору Івановичу;
– майору Полінкевичу Леоніду Олександровичу;
– старшому солдату Упорову Ігорю Романовичу;
– старшому лейтенанту Максименку Олександру Олександровичу;
– сержанту Ілляшуку Михайлу Миколайовичу;
– солдату Головіну Дмитру Володимировичу;
– бійцю 5 батальйону ДУК «Правий сектор» Колєснікову Дмитру Вадимовичу.

Рішення Волинської обласної ради сьомого скликання від 10.09.2020 року №31/3 “Про присвоєння звання “Почесний громадянин Волині (посмертно)””

“Почесний громадянин Волині (посмертно)”

Головін Дмитро Володимирович

Ілляшук Михайло Миколайович

Колєсніков Дмитро Вадимович

Крепець Леонідь Петрович

Крищук Василь Юрійович

Полінкевич Леонід Олександрович

Смірнов Сергій Генадійович

Спасьонов Василь Володимирович

Упоров Ігор Романович

Хмелецький Віктор Іванович

Хомік Юрій Миколайович

Цигикал Олексій Миколайович

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора